Перші каміни, які вони?

камін

Перші каміни з’явилися ще в Стародавньому Римі.

Термін камін перекладається з латини як “вогнище”. Ще від сивої давнини камін був необхідним компонентом приміщення. У середньвіччі створювалися цілі камінні зали. У них феодали зберігали свої військові та мисливські обладунки та озброєння. Камін був свідком галасливих бенкетів і військових зустрічей.

По мірі того як приміщення стали розширювалися, почала розроблятися складна система димоходів. Стіна каміна ставати одним з несучих елементів споруди. У Західній Європі до початку Реформації, папський податок на труби призвів до того, що ніхто не хотів будувати димарі, але після 1529 року кількість майстерно прикрашених труб і чудових камінів із зображеннями на різні сюжети, сцени полювання чи зображення з життя богів, значно збільшилася.
Перші згадки про каміни можна зустріти, вивчивши історію римської імперії. У цей час каміни являють собою вироблення в стіні ніші. Камін не має орнаментів та візерунків, він використовується тільки за своїм прямим призначенням – пристосування для обігріву та приготування їжі.

У середні століття каміни набули широкого поширення по всій території Європи. Каміни встановлюються в замках і будинках вельмож, де вони слугували не тільки для обігріву, але і стають невід’ємною частиною декору і оформлення кімнати. Під камін намагались виділити ціле приміщення – камінний зал, в якому проходять святкові заходи та урочистості. У цих залах господарі виставляють на огляд гостям мисливські трофеї, лицарські обладунки, видобуток від військових походів, гобелени та інші атрибути, що підкреслюють значимість їх роду і соціальний статус.

камін

У палацах дворян, камінам надавали особливого значення, так у м. Пуатьє, до цього часу зберігся камін, прикрашений ажурною ковкою і ліпниною, окантований арками і готичними візерунками. Даний камін такого великого розміру, що в ньому з легкістю можна приготувати цілого бика.

З настанням епохи відродження художники і скульптори роблять каміни центром своєї уваги. Великі майстри цього часу, за замовленням вельмож, роблять каміни з мармуру та граніту, прикрашають їх мозаїкою і фресками. У хід йдуть всі доступні матеріали і технології – каміни стають справжніми витворами мистецтва. Їх прикрашають безліччю декоративних деталей, що не мають корисних функцій, в оформленні часто застосовують дорогоцінні камені і метали.

У 19 столітті в моду приходять ідеї класицизму, які повертають камінів строгі форми і пряму геометрію ліній. При будівництві камінів починають застосовувати винайдений в цей же час вогнетривку цеглу і активно використовують металеві аксесуари: дров’яна решітка, углесборнік, з’являються камінні екрани.

Наступним етапом розвитку камінного мистецтва стало час модерну (початок 20 століття), яке додало камінів нових рис. Застосування сучасних дизайнерських рішень і активні експерименти з новими матеріалами надають камінів незвичайний вигляд.

Напишіть відгук