Кімната з каміном

Дров’яні каміни мають безліч переваг перед електричними, але в одному все-таки поступаються їм: для таких камінів необхідна особлива кімната. Йдеться навіть не про труднощі установки камінів і опалювальних печей в квартирах: навіть в приватному будинку або котеджі може виникнути ряд труднощів при монтажі такого обладнання.

У таких випадках немає проблем, пов’язаних з отриманням всіх необхідних документів та дозволів від різних служб, але зате є обмеження, які накладаються самою конструкцією каміна і особливостями його використання.

Отже, якою повинна бути кімната з каміном? По-перше, в деяких випадках бажано, щоб вона розташовувалася на першому поверсі. Це не стосується випадків, коли мова йде про легкої конструкції. Справа в тому, що сучасні печі-каміни відрізняються порівняно невеликою вагою, тому обмежень на їх установку на тих чи інших поверхах немає, проте є і досить важкі моделі, маса яких досягає 500 кг і більше. Звичайно, міжповерхові перекриття зазвичай розраховані на велике навантаження, однак якщо ви вирішили віддати перевагу дійсно важкого і масивному пристрою, вам варто подумати про їх зміцненні або установці каміна на 1 поверсі.

З іншого боку, нерідко буває вигідно розташовувати такі пристрої на верхніх поверхах, оскільки в цих випадках доводиться витрачати менше грошей на купівлю та монтаж димаря. У нас суворий клімат, тому виводити димар з стіни на вулицю, як це роблять у багатьох теплих країнах, не можна. Труба повинна розташовуватися в будинку, а не поза ним, інакше доведеться витрачати надто багато грошей на теплоізоляцію.

Кімната з каміном повинна бути просторою. Це обов’язкова умова: якщо площа приміщення не перевищує 20 кв. м при висоті стель 3 м, камін буде або перегріватися, або постійно працювати в режимі тривалого горіння, а це небажано. Крім того, доведеться забезпечити дуже якісну вентиляцію, оскільки об’єм повітря виявиться недостатнім для довгого горіння. Розміри кімнати повинні відповідати потужності каміна: чим вище потужність, тим більше об’єм повітря, який зможе обігріти пристрій.

Бажано, щоб кімната, де планується встановити камін, мала правильну форму, і в ній була організована якісна вентиляція. Протяги в приміщенні неприпустимі, оскільки вони шкодять тязі. Те ж стосується і неправильного переміщення повітряних мас: у кімнатах неправильної форми бувають «застійні місця», які не торкається рухомий повітряний потік. У приміщеннях з нерівномірним надходженням повітря (в передпокоях, коридорах, коморах та ін.) Встановлювати камін не слід.

І, нарешті, пам’ятайте про правила пожежної безпеки. Якщо навіть кімната достатньо велика, але заповнена меблями, і камін доведеться ставити впритул до дивана, шафі або побутовій техніці, краще вибрати інше місце для монтажу такого обладнання. Так чи інакше, перед тим як остаточно вибрати місце для установки каміна або камінної печі, слід порадитися з фахівцем.

Напишіть відгук